ÚvodO nás

Naša firma bola založená v roku 1995. Našou hlavnou činnosťou bol dovoz a distribúcia plynových zásobníkových ohrievačov vody s priamym ohrevom. Firma bola medzi prvými na Slovenskom trhu, ktorá predstavila ohrev úžitkovej vody s priamym ohrevom v zásobníku. Postupne sa nám podarilo pomocou propagácie na opakovaných výstavách CONECO/RACIOENERGIA Bratislava a AQUA-THERM Nitra prepracovať k rozšíreniu našej predajnej siete. Po štyroch rokoch sa obchod rozbehol a firma predala za rok zhruba 10 000 kusov spomínaných ohrievačov vody. V roku 1997 sa firma rozhodla pre rozšírenie sortimentu o závesné modely a začali sme tieto produkty dovážať z Talianska.

V rokoch 2005 až 2007 sme zaznamenali veľký záujem o obnoviteľné zdroje energie, keďže cena energií každoročne stúpa a náklady na ohrev úžitkovej vody a na kúrenie sa neustále zvyšujú. Toto bolo prvotným dôvodom, prečo sa začala naša firma špecializovať od roku 2007 na využitie obnoviteľných zdrojov energie na ohrev vody, podporu vykurovania a ohrevu bazénovej vody.

Rok 2007 bol pre firmu pokrokový. Firma sa presťahovala do nových vlastných priestorov ( Malotejedská 530/1, Dunajská Streda), kde dodnes prevádzkujeme svoju činnosť v 600 m² administratívnej budove a 500 m² skladových priestoroch. V administratívnej budove sa nachádza výstavná sieň, kde sú vystavené produkty, na ktoré sa špecializujeme. Na firemnej budove je namontovaný solárny systém na ohrev vody a podporu vykurovania. Na základe osobných dobrých skúseností sa začal predaj a montáž týchto solárnych systémov. Nami dodávané a montované solárne systémy sú spoľahlivé a ušetria až 80 % nákladov na ohrev úžitkovej vody a 20 % až 40 % celkových nákladov na ústredné kúrenie.

Na začiatku roka 2010 bol sortiment znova rozšírený a doplnený kondenzačnými kotlami a tepelným čerpadlom, ktoré využíva geotermickú energiu. Kombinácia solárnych systémov a tepelného čerpadla slúži na celoročné pokrytie nákladov na ústredné kúrenie a ohrev vody.

Ako ďalšou našou novinkou v sortimente, sa v roku 2014 predstavilo elektrické infra kúrenie značky HeatFlow, keďže sme chceli uspokojiť aj potreby zákazníkov, ktorí sa začali čoraz viac zaujímať o možnosti stavieb, ktorých základom je využívanie výhradne elektrickej energie. Nakoľko táto fólia je celoplošná uhlíková, okrem úspory energie prináša pre spotrebiteľov aj mnoho ďalších výhod.

Našou ďalšou inováciou boli fotovoltické elektrárne. Možnosti využitia týchto systémov sú rôzne, ako napríklad ohrev vodypodpora elektrického vykurovania, pokrytia časti nákladov na ďalšie spotrebiče v domácnosti alebo prípadne aj nabíjania elektromobilov. V roku 2016 sme namontovali na firemnú budovu jednofázový 3kWp ostrovný systém s 220 Ah batériami, ktorý neustále monitorujeme pomocou zariadenia, ktoré nám vyhodnocuje stav systému.

„Naše systémy Vám zaručujú maximálny komfort, jednoduchú obsluhu, hospodárnosť a šetrnosť k životnému prostrediu. Zákazníci, ktorí majú záujem o nami dodávané systémy, môžu prísť k nám do firemnej budovy a pri dobrej káve a občerstvení sa osobne presvedčiť o funkčnosti a spoľahlivosti týchto zariadení.“

KONTAKTNÉ ÚDAJE

PRACOVNÉ DNI
Po - Pi 8:00 - 16:00
cez víkend ZATVORENÉ
NÁJDETE NÁS
Malotejedská 530/1
929 01 Dunajská Streda
Mobil
+421911751361

Email
ecolectorsk@gmail.com
This error message is only visible to WordPress admins
Error: Connected account for the user quantum_plus_sro does not have permission to use this feed type.

Copyright - všetky práva vyhradené - www.ecolector.sk