ÚvodPlynové kotly

INTERGASPlynové kotly

Intergas je našim dodávateľom a vedúcim výrobcom plynových nástenných kondenzačných kotlov v Holandsku, prvej európskej krajine, kde kondenzačné kotly kompletne nahradili svojich atmosférických predchodcov už pred rokom 2000. Tradícia výroby plynových nástenných kotlov INTERGAS siaha až do roku 1961 a svoj prvý plynový kondenzačný kotol predstavil INTERGAS už v roku 1989.
INŠTALÁCIA
najrýchlejšia inštalácia pri havárii aj
generačnej výmene
VYKÚRI DOM
vykúri dom a ohreje vodu bez prepínania
ventilu
VÝHODNÁ CENA
ideálny pre rodinné domy, byty a za
výhodnú cenu
ŠETRENIE PRIESTORU
ušetrí vám priestor a peniaze za
odobratý plyn

Kotly INTERGAS boli už od počiatku koncipované ako priama náhrada kombinovaných nástenných kotlov s medenými výmenníkmi a atmosférickými horákmi a tejto požiadavke bola podriadená celá ich konštrukcia.

V roku 1996 bolo prvýkrát predstavené originálne riešenie dvojokruhového výmenníka KOMPAKT, ktoré sa plne osvedčilo v praxi, a preto je táto koncepcia stále využívaná aj v súčasných modeloch kotlov INTERGAS KOMPAKT.

Viac ako dve desiatky rokov praktických skúseností výrobcu na najstaršom trhu plynových kondenzačných kotlov sú zúročené v aktuálnej typovej rade KOMPAKT HRE, ktorá nielen že s veľkou rezervou spĺňa všetky požiadavky Komise (EU) č. 813/2013 a 814/2013 – Ekodesign na sprísnené limity sezónnej účinnosti, ale stala sa už pred účinnosťou tejto normy najobľúbenejším výrobkom na najnáročnejšom európskom trhu.

Masová produkcia 4 000 ks nástenných kotlov týždenne, umožňuje využitie špičkových technológií pri zachovaní veľmi priaznivej ceny, čo činí kotly INTERGAS KOMPAKT viac ako atraktívne pre všetkých zákazníkov.

Originálny dvojokruhový výmenník

Unikátna koncepcia výmenníkov kotlov INTERGAS KOMPAKT umožňuje nezávislú prevádzku vykurovania a prietokovej prípravy teplej vody, kedy je dosiahnutá kondenzácia a veľmi vysoká učinnosť nielen pri vykurovaní ale najmä pri príprave teplej vody.

https://ecolector.sk/wp-content/uploads/2019/08/Artboard-16@2x-8.png

Kondenzácia

je skupenská premena, pri ktorej sa plyn mení na kvapalinu a súčasne sa uvoľňuje skupenské kondenzačné teplo. Vnútri kotla dochádza ku kondenzácii vlhkosti z vodnej pary obsiahnutej v spalinách. Tá sa pri plynových kotloch bez využitia odvádza do ovzdušia a odnáša so sebou až 11% nevyužitej energie.

Kondenzačný kotol odoberá túto energiu ochladením vodnej pary zo spalín v špeciálnom výmenníku a takto získané teplo používa na ohrev vykurovacej vody a prípravu teplej vody. Najviac energie sa získa pri teplotách vykurovacej vody nižších než rosný bod spalín, ktorý sa pohybuje pri zemnom plyne okolo 57 °C. Pri súčte takto získanej energie a výhrevnosti zemného plynu je za optimálnych podmienok dosiahnutá prevádzková účinnosť nad 100 %.

Kondenzačný výmenník

je vyrobený z masívneho hliníkového bloku, do ktorého sú zaliate dva nezávislé medené okruhy ÚK a prietokovej prípravy TV. Hliník na stane spalín zaisťuje špičkový prenos a akumuláciu vyrobeného tepla, medené potrubie na strane vody je imúnne voči jej agresívnemu pôsobeniu a jednoducho sa čistí
od usadenín a vodného kameňa.

Tlakové odlievanie polotovarov výmenníka prebieha v Štuttgartskej zlievarni, ktorej hlavnou produkciou sú bloky motorov pre jednu miestnu automobilku. Výmenníky sú potom dokončované v rámci výroby kotlov v hypermodernom výrobnom závode INTERGAS, ktorý leží ako na holandskom, tak i nemeckom území.

https://ecolector.sk/wp-content/uploads/2019/08/Artboard-20.jpg

Teplá voda je vo všetkých variantoch kotlov KOMPAKT KOMBI pripravovaná prednostne
prietokom v samostatnom okruhu TV tepelného výmenníka kotla.

Tým je garantovaný rýchly a stabilný ohrev teplej vody pre komfortné napustenie štandardnej vane

120 litrov teplej vody v priebehu 10 minút

Použitie nezávislého okruhu pre ohrev TV znižuje počet konštrukčných dielov kotla, odstraňuje potrebu riadeného trojcestného prepínacieho ventilu, nutného pri kotloch pracujúcich s externým doskovým výmenníkom a umožňuje jeho jednoduché čistenie v oblastiach s tvrdou vodou.

Vlastný odber TV nespína obehové čerpadlo kotla, čo výrazne zvyšuje prevádzkovú spoľahlivosť celého zariadenia a ponúka vyšší užívateľský komfort. Riešenie využívajúce prietokového ohrevu teplej vody je typické pre byty alebo domy s jednou štandardnou kúpeľnou.

Prednosti kotlov Intergas

● Odolný dvojokruhový výmenník s vysokou účinnosťou vykurovania a prípravy teplej vody
● Užívateľsky orientovaná inteligentná riadiaca jednotka s možnosťou ovládania cez mobilnú aplikáciu
● Široká ponuka typov a prevedenia so zameraním na vykurovanie bytov a rodinných domov
● Kompaktné rozmery, premyslená konštrukcia, jednoduchá montáž aj údržba, tichá a úsporná prevádzka

Prílohy na stiahnutie

KONTAKTNÉ ÚDAJE

PRACOVNÉ DNI
Po - Pi 8:00 - 16:00
cez víkend ZATVORENÉ
NÁJDETE NÁS
Malotejedská 530/1
929 01 Dunajská Streda
Mobil
+421911751361

Email
ecolectorsk@gmail.com
This error message is only visible to WordPress admins
Error: Connected account for the user quantum_plus_sro does not have permission to use this feed type.

Copyright - všetky práva vyhradené - www.ecolector.sk