NovinkyJedinečná možnosť DOTÁCIE na obnoviteľné zdroje

11 júna, 2020by Csilla Bugárová
https://ecolector.sk/wp-content/uploads/2020/06/Frame-53-1280x618.png

V Súvislosti s chorobou Covid-19 sa presunuli registračné kolá na obnoviteľné zdroje, ktoré boli plánované v roku 2020. Vzniklo aj pár noviniek, akou je napríklad otvorenie „ZÁSOBNÍKOV“, tým pádom sa dotácie stanú prístupnejšie a prehľadnejšie.

V nasledujúcom článku sa dozviete odpovede na praktické otázky týkajúce sa dotácií a jedinečné termíny.

 

Bude naďalej možnosť v roku 2020 požiadať o dotáciu?

V rámci Národného projektu Zelená domácnostiam II celková suma doposiaľ preplatených poukážok presiahla 13 miliónov €. Projekt je odsúhlasený aj naďalej a do roku 2023 budú podporené inštalácie s celkovým inštalovaným výkonom 140 MW.

Termíny a maximálna výška
Slnečné kolektory 22.6.2020 1750 €
Tepelné čerpadlá 24.6.2020 3400 €
Fotovoltické panely 29.6.2020 1500 €

Aký je postup pri výbere systému?

  1. Najdôležitejšia je konkretizácia a VÝBER obnoviteľného zdroja (termické panely, fotovoltika, tepelné čerpadlo a pod.), ktorý sa na danom objekte bude montovať, z dôvodu, že registrácie na jednotlivé systémy prebiehajú v iných termínoch.
  2. V prípade, ak by ste mali záujem využiť viacero druhov obnoviteľných zdrojov na danom objekte, je možnosť získať dotáciu na všetky jednotlivo (samozrejme aj poskytnutá výška dotácie sa odvíja od daného druhu obnoviteľného zdroja a inštalovaného výkonu).
  3. Pred registráciou je nutná OBHLIADKA objektu, ktorú zabezpečujeme pre našich klientov ZADARMO.
  4. Dokumentáciu a potrebné údaje pre registráciu si preberieme na osobnom STRETNUTÍ.

 

Ako sa zaregistrovať?

Po definovaní obnoviteľného zdroja alebo aj v prípade, ak sa neviete rozhodnúť radíme, aby ste nám zavolali a poradili sa, prípadne prišli sa pozrieť na náš SHOWROOM, aby sme Vám mohli poskytnúť odborné poradenstvo a ukázali reálne namontované a funkčné systémy. S registráciou a s dokumentáciou Vám BEZPLATNE pomôžeme, tak aby ste mali čo najmenej starostí. Tento rok sú zatiaľ vyhlásené JEDINEČNÉ termíny, z dôvodu novinky, ktorou je ZÁSOBNÍK žiadostí. Bude sa dať priebežne registrovať ale keďže neviem, kedy sa ten zásobník naplní, je lepšie sa registrovať čo najskôr, ak ste pre daný obnoviteľný zdroj rozhodnutý.

 

Čo bude zahŕňať nový ZÁSOBNÍK na žiadosti o dotácie?

Doteraz fungovali registrácie na presný dátum a danú hodinu a “registračná brána” bola otvorená len niekoľko minút. V súčasnosti registrácia bude prebiehať na základe “ZÁSOBNÍKA”, do ktorého bude zaradená každá domácnosť a bude možnosť sledovať poradie a upravovať žiadosť, samozrejme s výnimkou miesta inštalácie, druhu žiadaného zariadenia a e-mailovej adresy.

Prvé registrované poukážky budú vydané už na druhý deň od otvorenia zásobníkov po 11. hodine. Ďalšie poukážky informačný systém vydá vtedy, keď bude doručený a vybavený dostatočný počet žiadostí o preplatenie poukážok pre daný druh zariadenia. Vydávanie nových poukážok priamo závisí od pripravenosti domácností a zhotoviteľov zariadenie v lehote nainštalovať a predložiť kompletné dokumenty k žiadosti o preplatenie poukážky. Žiadosti o preplatenie SIEA naďalej vybavuje priebežne.

Mám záujem o dotáciu

 

Ďalšie otázky a zmeny si môžete prečítať na stránke https://zelenadomacnostiam.sk/sk/aktuality/zasobniky-zelenej-domacnostiam-ii-zacne-siea-otvarat-v-polovici-juna/

 

 

KONTAKTNÉ ÚDAJE

PRACOVNÉ DNI
Po - Pi 8:00 - 16:00
cez víkend ZATVORENÉ
NÁJDETE NÁS
Malotejedská 530/1
929 01 Dunajská Streda
Mobil
+421911751361

Email
ecolectorsk@gmail.com
This error message is only visible to WordPress admins
Error: Connected account for the user quantum_plus_sro does not have permission to use this feed type.

Copyright - všetky práva vyhradené - www.ecolector.sk